Proces výstavby záhrady

Opis procesu výstavby záhrady na našom Vzorovom dome

Súbežne s prácami na holodome sme začali riešiť okolie stavby. Realizáciu úpravy exteriéru sme zverili do rúk odbornému kolektívu spoločnosti Sadoservis s.r.o.
Pri osobnom stretnutí s krajinným architektom sme predložili požiadavky na zrealizovanie vonkajšej drevenej terasy, spevnených plôch, oplotenia pozemku a zrealizovanie záhrady, ktorá by sa hodila k danej modernej novostavbe.

Po vypočutí našich požiadaviek a prejdení sa po pozemku nám bola vypracovaná skica návrhu s 3D vizualizáciami. Po odsúhlasení skice došlo k vypracovaniu projektu, ktorý okrem sadových úprav obsahoval aj návrh modelovania terénu, návrh závlahového systému a komplexnú cenovú ponuku.

Po vypracovaní projektu  nastala najkrajšia chvíľa – vlastná realizácia záhrady. Našou požiadavkou vytvoriť modernú, trendovú záhradu, s dôrazom na kvalitu prevedených prác a detaily sa spoločnosť Sadoservis s.r.o. riadila od začiatku realizácie diela, až po jeho úspešné ukončenie a odovzdanie.

Spolupráca s firmou Sadoservis

Cieľom firmy Sadoservis je vytvárať originálne a nezameniteľné záhrady, moderné záhrady a nevšedné riešenia. Na vzorovom dome použili svetelné stĺpy a farbu vstupného oplotenia v netypickej modrej.
Veľký dôraz na originalitu a kvalitu kladú už pri spracovaní návrhu záhrady. Záhradu projektujú tak, aby vyhovovala Vášmu životnému štýlu a poskytla Vám potešenie v každom ročnom období.
Špecializujú sa tiež na realizáciu záhrad s uplatnením vodných a kamenných prvkov i väčšieho rozsahu, ako sú jazierka, rybníčky, okrasné a kúpacie prírodné jazierka, prírodné bazény.
Záhrada je pre niekoho miestom pre relaxáciu, druhý rád pozoruje a opatruje rastúce kvety a iným súži záhrada ako skvelé zázemie pre hry svojich detí.
V každom prípade je kvalitne plánovaná a skvele realizovaná záhrada tým najlepším liekom na vzrastajúce psychické zaťaženie.
Preto sa zo všetkých síl snažia tieto fakty akceptovať a vytvoriť návrh záhrady, ktorý bude našich zákazníkov napĺňať a robiť im radosť.

Postupnosť realizácie záhrady:

  • Návrh
  • Projekt s cenovou kalkuláciou
  • Vrt na vodu, ktorá sa priviedla k domu a aj do závlahového systému
  • Chodníky
  • Rozvody závlahy (kvapková, postreková)
  • Dosyp hliny a vytvorenie mierných svahov
  • Položenie geotextílie a výsadba rastlín, stromov a živého plotu.
  • Osadenie kvapkovej závlahy
  • Násyp kôry okolo rastlín
  • Položenie trávnika

 

Príklad návrhu

zahrada_navrh

Zopár fotiek priamo z realizácie

zahrada_postup1

zahrada_postup2

Copyright © MIPAV s.r.o.