Proces výstavby

Radi vás oboznámime s procesom výstavby, ktorý je pri každom projekte rovnaký.
 

1) Hrubá stavba

 

a) základová doska

Jeden z mála mokrých procesov výstavby, ktorý môže alebo nemusí realizovať naša firma. Veľmi podstatná je rovnosť základovej dosky, nakoľko sa na ňu ukotvia jednotlivé steny domu.
Pri tejto etape je dôležité vedieť:

 • umiestnenie vnútornej kanalizácie, kde sa budú nachádzať jednotlivé prvky sanity a vonkajšie pripojenie na kanalizačnú sieť. Je tu potrebné dodržať predpísaný spád
 • výška finálnej dosky od povrchu. Či má byť dom v úrovni pozemku (bezbariérový prístup) alebo prípadne schod… Treba si uvedomiť, že finálna výška podlahy bude vyššie o 15cm polystyrén + 5cm poter a parkety (dlažba).
 • taktiež kde sa bude nachádzať rozvod elektriky pre prívod hlavného kábla.

Podľa projektu sa tieto skutočnosti môžu minimálne líšiť.
Až pri výkopových prácach sa ukáže, ako bude dom výškovo prispôsobený pozemku.
Terénne úpravy na našom vzorovom dome zabezpečovala firma Sadoservis, ktorá nám navrhla záhradu, chodníky, oplotenie aj s celým závlahovým systémom. Pozemok sme dosypávali zeminou, aby sme zachovali rovinu k prístupovej ceste.

zakl.doska
 

b) Hrubá stavba

Najrýchlejšie sa vyvíjajúca časť výstavby domu.
Dva týždne pred začatím hrubej stavby si zákazníci vyberajú:

 • farbu okien exteriér/interiér, otváranie, delenie, poprípade typ skla do kúpeľní
 • typ , odtieň, sklo a spôsob otvárania vchodových dverí
 • farbu krytiny

Pri výstavbe je potrebné, aby si zákazník zabezpečil elektriku na stavbu.
Jednotlivé steny sa pripravia priamo na mieste už aj s vodorovnými výstuhami, zdvihnú sa a závitovými tyčami sa ukotvujú na základovú dosku. Podľa pesných rozmerov okien, sa prispôsobujú otvory. Po ukončení obvodových stien, zhotovujeme priečkové steny a dom sa ešte celý zafixuje OSB-doskou z exteriérovej strany. Nasleduje montáž krovu podľa pôdorysu a statického posudku. V podkrovnej časti vznikne úložný priestor, v prípade záujmu sa tam neskôr namontuje pochôdzna časť, ktorá je okolo 25m2 -40 m2. Hotový krov následne prikryjeme škridľou Mediterran so všetkými doplnkami a prichytia sa aj háky na rýny.

Výhodou montovanej stavby je, že sa môže stavať aj v zimných mesiacoch, nakoľko je to suchá výstavba. Poveternostné podmienky ovplyvnia iba rýchlosť stavby.

V dome už vidno vzniknutý priestor a lepšie sa dá predstaviť budúce zariaďovanie.
Viac o hrubej stavbe nájdete tu.

hruba_stavba
 

2) Holodom

Ako prvé stavbu uzavrieme oknami a dverami, alebo sa najskôr aplikuje striekaná penová izolácia na obvodové steny. Závisí to od počasia a výroby okien. Dovezie sa potrebný materiál a postupne sa realizujú jednotlivé procesy výstavby:

priečkové izolácie, SDK s konštrukciami, vnútorné rozvody vody a elektriky, výstuhy na kuchynskú linku, sanitu, skrinku pod umývadlo a bojler.

Voda:

Pri montáži je potrebné vedieť aké typy sanity chcete:

 • Umývadlo (závesné, vstavané)
 • WC (podomietkové/ klasické)
 • sprcha (vanička, odvodňovací žľab)
 • vaňa
 • batéria (stojanková alebo podomietková)
Elektrika:

približne týždeň pred tým, ako ju príde elektrikár realizovať, kontaktuje zákazníkov, aby si premysleli nasledovné veci:

 • približné umiestnenie spotrebičov v kuchyni (kde bude chladnička, elektrická rúra, umývačka riadu, mikrovlnná rúra, či chcete mať vstavané spotrebiče alebo nie)
 • približné umiestnenie nábytku v izbách (hlavne kde bude manželská posteľ, kde budú nejaké skrine, kde budú v detských izbách postele.) Aby elektrikár potom podľa toho vedel rozmiestniť zásuvky.
 • kde bude práčka, sušička, bojler
 • či budete mať aj nejakú vlastnú studňu, čističku odpadových vôd (je potrebné k nim ťahať vývody von)
 • či chcete mať niekde bodové svetlá
 • aby ste mali trošku predstavu, čo kde bude v kúpeľni

Najskôr sa pripraví hrubý rozvod a až pri konci prác na holodome sa elektrika dokončí osadením bielych vypínačov.
V prípade záujmu o nízkonapäťové rozvody a alarm sa práce dohodnú priamo s našim elektrikárom.

Viac o holodome nájdete tu.

holodom
 
text_holodom
 

Používame striekanú penovú izoláciu

Sme certifikovaní aplikátori striekanej penovej izolácie od spoločnosti HONTER. Vďaka tomu ponúkame našim zákazníkom dokonalú izoláciu montovaných domov. Viac o striekanej zistíte tu.

text_izolacia

 

 

Podlahové infravykurovanie

Vplyvom stále sa zvyšujúcich nákladov na energie naša firma ponúka komfortné podlahové vykurovanie, ktoré je novým spôsobom vykurovania a majú úspornú spotrebu energie.

text_kurenie
 

3) Dom na kľúč

Finálne dokončovacie práce, kde sa zväčša realizujú ženy.
Podľa našej aktuálnej ponuky si vyberajú zákazníci plávajúcu podlahu, ktorú položíme. Ešte počas výstavby holodomu, keď už je hotový poter , pošleme vzorky interiérových dvier (typy a odtiene), aby sa dali následne do výroby, ktorá trvá určitý čas.

Obklady a dlažby s potrebnými lepidlami si zabezpečí zákazník sám z dôvodu širokého sortimentu týchto materiálov a rôznej cenovej relácii na trhu.
Naši pracovníci potom vybraté obklady a dlažby nalepia a osadia sanitu. Sadrokartón na stenách a strope omaľujeme dvoma vrstvami bielej farby.

Niektoré práce v etape dom na kľúč z veľkej časti realizujú zákazníci svojpomocne, pretože si prajú pridať ruku k dielu.

Po dokončení všetkých prác dom odovzdáme so všetkými potrebnými certifikátmi a protokolmi, ktoré sú potrebné na kolaudáciu stavby.

Veľmi si vážime ak nás zákazníci odporučia aj ďalej.
Pre nás najlepšou reklamou sú spokojní klienti.

Viac o dome na kľúč nájdete tu.

text_dom

Navštívte náš Vzorový dom

Ak sa stále neviete rozhodnúť, navštívte náš Vzorový dom každú stredu pri Novom Meste nad Váhom. Obhliadku si dopredu objednajte na icon_phone0905 260 938 alebo prostredníctvom kontaktného formuláru.

dom_text

Copyright © MIPAV s.r.o.