Bývať v rodinnom dome, je sen každého z nás, bude nám cťou Vám tento sen zrealizovať.

Podlahové vykurovanie

MOŽNOSTI PODLAHOVÉHO VYKUROVANIA

Vplyvom neustále sa zvyšujúcich nákladov na energie Vám naša firma ponúka komfortné a úsporné podlahové vykurovanie.
Používame dva typy vykurovania:

  1. elektrické podlahové kúrenie Caleo
  2. teplovodné podlahové kúrenie s tepelným čerpadlom Versati III All in ONe

Obidva systémy je možne napojiť na fotovoltickú elektráreň od nás.

 

 

ELEKRICKÉ PODLAHOVÉ KÚRENIE

Elektrické podlahové kúrenie je novým a veľmi úsporným spôsobom vykurovania vášho domu. Najväčšou výhodou vykurovania je, že telo je v kontakte so sálavým povrchom, ktorý zabezpečuje príjemný pocit tepla a teplota vzduchu je v miestnosti rovnomerná.

Má dobrý vplyv na ľudský organizmus, pretože stimuluje tkanivá ľudského tela a tým zlepšuje krvný obeh a vytvára pocit vyššieho tepla. Vďaka sálavému teplu sa môže teplota v miestnosti znížiť o 2 – 3˚C a tým je možné dosiahnuť 10 – 20% úsporu energie, no pocit komfortu je rovnaký. Zabezpečuje sa pochôdzny komfort, pretože je ideálna teplota v oblasti nôh a následne celého tela. Týmto sa zabraňuje vytváraniu studených bodov v miestnostiach (ďaleko od radiátorov, konvektorov.)

Investičné náklady (vykurovací film 0,388 mm technológie uhlíkových vlákien, ktoré majú neobmedzenú životnosť), sú oveľa nižšie než pri klasickom vykurovaní. Jeho realizáciu uskutočňujeme v bungalovoch za jeden deň.

Pri tomto systéme vykurovania pomocou samostatného riadenia (termostatov) sa každá miestnosť môže nastaviť na inú teplotu v závislostí od požiadaviek klienta.

Ďalšou výhodou je, že neovplyvňujú dizajn interiéru, umiestnenie nábytku a taktiež nie je potrebná technická miestnosť na kotol.

Ako alternatívny zdroj je možno použiť energiu z fotovoltickej elektrárne, ktorú Vám vieme tiež zrealizovať.

TEPLOVODNÉ PODLAHOVÉ KÚRENIE

Teplovodné podlahové kúrenie patrí medzi najúspornejšie typy vykurovania na trhu. Vďačí za to veľkej vykurovacej ploche, ktorá môže tým pádom mať veľmi nízku teplotu do 29 °C pri zachovaní veľmi vysokej účinnosti prenosu tepla do miestnosti. Vďaka nízkej teplote plochy môže byť nižšia aj teplota vykurovacej vody, ktorá zriedka presahuje 35 °C.

Výsledkom sú nižšie tepelné straty, čo zvyšuje účinnosť celého systému. Samozrejme, ak chcete skrotiť účty za teplo čo najviac, musíte teplovodné podlahové kúrenie využiť v kombinácii s nízkoteplotnými vykurovacími zdrojmi. Naša firma ponúka tepelné čerpadlo Versati III Al in One od firmy GREE  s možnosťou napojenie na fotovoltickú elektráreň.

Umiestnenie kúrenia v podlahe

  • základová doska
  • asfaltový penetrák
  •  hydroizolácia (lepenka)
  • podlahová doska 1 x 100 mm + 1 x 50  / 30 mm
  • kúrenie podlahové CALEO/ TEPLOVODNÁ HADICA
  • betónový poter 50 / 70 mm
  • finálna podlahovina (plávajúca, keramická)