Dôležité rozhodnutie

Vybrať si ten správny projekt, ktorý by spĺňal vaše požiadavky, môže zabrať neraz veľa vášho voľného času. Ponúkame Vám zopár rád, ktorými sa pri výbere domu môžete riadiť. Medzi najdôležitejšie faktory, ktoré vás ovplyvňujú pri výbere projektu sú následovné.

Dispozícia

Na začiatok by ste mali mať približnú predstavu, koľko izieb váš dom bude mať. Za izbu treba počítať nielen obývačku, spálňu, detské izby, ale aj pracovňu, hobby miestnosti, ateliér…

Počet izieb závisí od počtu osôb, ktoré budú v novom rodinnom dome bývať. Rodičia chcú mať svoje miesto pokoja a relaxu  v spálni, deti si svoje tajomstva chcú schovať vo svojich izbách. Napokon sa všetci schádzajú v spoločných miestnostiach tzv. dennej časti, kde trávia väčšinu času pri spoločných aktivitách.

V projekte máte možnosť si zakomponovať viac kúpeľní, špajzu, šatník…

Ďalšou alternatívou pri rozložení miestnosti v dome je garáž, ktorá môže byť súčasťou domu. V našom katalógu nájdete aj tie projekty, ktoré túto požiadavku spĺňajú.

Veľkosť a tvar

Veľkosť domu môže byť ovplyvnená rozmerom, terénom a tvarom pozemku.

Ak ešte nemáte vybraný pozemok alebo je dostatočný veľký a neobmedzuje Vás, ponúka sa Vám veľa možností. Môžete si vybrať dom rôzneho tvaru, typu – bungalov, poschodový, poprípade si zvoliť podpivničenie.

K celkovému vzhľadu domu určite prispeje aj strecha. Aj tu máte na výber z viacero možnosti: valbová, sedlová, pultová ale aj rovná, poprípade ich kombinácie.

Cena

Cena je jeden z najdôležitejších parametrov pri výbere domu.

Jednou z výhod pri výbere domu z nášho portfólia je, že budete hneď vedieť cenu. Na vyžiadanie pošleme podrobnú cenovú ponuku.

Tiež ponúkame možnosť náš katalógový dom upraviť podľa vlastných predstáv. Pri akýchkoľvek zmenách sa zákazníkovi vypracuje bezplatne nová nezáväzná cenová ponuka

Zaujímavosťou je, že sme ešte nikdy nestavali dva totožné domy a vždy sa snažíme poradiť a upraviť projekt na mieru .

Vypracovanie projektovej dokumentácie

Prvým krokom je návšteva projektanta na pozemku. Je to prvá fáza,  kde si s Vami prejdeme Vaše vízie a požiadavky na samotný objekt. My Vám radi poradíme.  Ak máte vybratý nejaký návrh domu, upravíme ho podľa Vašich požiadaviek. Ak nemáte jasnú predstavu, spoločne návrh vytvoríme.

Po návšteve na pozemku vám v čo najkratšom čase zašleme štúdiu, ktorá bude obsahovať pôdorys, osadenie na pozemok a aj 3D vizualizáciu pre vašu lepšiu predstavu. Návrh sa bude upravovať k finálnej podobe. Po jeho odsúhlasení Vám vypracujeme projekt. Doba vypracovania projektovej dokumentácie je cca 4 týždne od odsúhlasenia. S projektovou dokumentáciou je na vás vybavenie stavebného povolenia. Projekt rodinného domu je podrobný a slúži aj ako realizačný projekt ku výstavbe. V prípade, že sa nebude po štúdii v projektovej dokumentácii pokračovať, uhradí sa len štúdia.

V našej firme sa riadime ideou jedinečnosti každého projektu. Realizujeme projekty rodinných domov na mieru podľa požiadaviek klienta. Uvedomujeme si, že každý projekt a taktiež parcela, si vyžadujú osobité a jedinečné riešenia, závisí od situácie pozemku a orientácie na svetové strany.

Pri vybavení stavebného povolenia máte dve možnosti:
  • Vybavíte si ho sami
  • Oslovíte osobu, ktorá sa tejto činnosti vo vašom okolí venuje – tento spôsob je rýchlejší

Čo projekt obsahuje?

Architektúra

pôdorysy, pohľady, rez technické správy

Zdravotechnika

vnútorná kanalizácia, vodoinštalácia, technická správa

Projekt statiky

kompletné posúdenie stavby vrátane základovej dosky, stien, stropov a konštrukcie strechy 

Projekt požiarnej ochrany

posudok požiarneho technika

Projekt vnútornej elektroinštalácie

pôdorys svetelných a zásuvkových rozvodov, rozvádzač, bleskozvod, technická správa

Vodovodná prípojka

situácia, pozdĺžny profil, vodomerná šachta, technická správa, v prípade projekt studne

Kanalizačná prípojka

situácia, pozdĺžny profil, revízna šachta, technická správa, v prípade projekt žumpy

Elektrická prípojka

situácia, pozdĺžny rez, elektromérová rozvádzač , technická správa,

Vykurovanie

elektrické podlahové vykurovanie, pôdorys, technická správa